• Strona główna
  • Kontakt
  • Aktualności
BIP
mask

22 czerwca 2016 roku w siedzibie NPN w Kurowie odbył się finał konkursu dla klas i - III oraz IV - VI szkół podstawowych.

 Konkurs dla szkół z okazji 20-lecia Narwiańskiego Parku Narodowego – szkoły podstawowe.


 

22 czerwca 2016 roku w siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego w Kurowie odbył się finał konkursów dla szkół z okazji 20 - lecia powołania Narwiańskiego Parku Narodowego.
W imprezie wzięło udział ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów położonych w najbliższej okolicy Parku. W kategorii klas I – III szkół podstawowych do udziału w finale zakwalifikowane zostały 2 drużyny ze szkoły podstawowej w Surażu oraz przedstawiciele szkoły podstawowej w Choroszczy i Uhowie. W kategorii klas IV – VI prezentowało się 6 drużyn – po 2 drużyny ze szkół w Uhowie i Surażu, zespół szkół w Kobylinie Borzymach oraz szkoła podstawowa w Choroszczy.

Klasy I – III szkół podstawowych prezentowały scenkę pochodzącą z przygotowanego wcześniej komiksu pt. „ Co kryją szuwary?.... Komisja konkursowa w składzie: Ryszard Modzelewski, Dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego – przewodniczący, Izabela Janucik i Agnieszka Pruszyńska po podliczeniu punktów z obu etapów postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Zespół Szkół w Surażu, drużyna w składzie Kamil Dunaj, Bartosz Gierejko, Patryk Pańkowski, Karol Zimnoch, która uzyskała 41 punktów.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Uhowie, drużyna w składzie Natalia Raciborska, Piotr Zdrodowski, Emilia Rynkowska, Karolina Zalewska, która uzyskała 40 punktów.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Choroszczy, drużyna w składzie Jan Żmujdzin, Piotr Wrona, Dominik Kozłowski, Bartosz Kalinowski, która uzyskała 38 punktów.

Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Surażu, drużyna w składzie Mateusz Niewiński, Oliwier Kamiński, Wiktor Jarmoc, Krystian Sosnowski, która uzyskała 34 punkty

Konkurs dla klas IV – VI polegał na przygotowaniu minireportażu na temat obserwacji prowadzonych na jednym z gatunków zwierząt żyjących w Narwiańskim Parku Narodowym pt. oraz zaprezentowanie swoich obserwacji. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce – Zespół Szkól w Surażu, drużyna w składzie Paulina Chodorowska, Paula Dunaj, Małgorzata Kozłowska, Milena Tworkowska, Weronika Wołoszczyk, która uzyskała w obu etapach
29 punktów.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Choroszczy, drużyna w składzie: Kacper Ambrożewicz, Bartłomiej Ambrożewicz, Angelika Poskrobko, która uzyskała 27 punktów

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Surażu, drużyna w składzie Weronika Czaczkowska, Julia Grodzka, Anna Litwńczuk, Sabina Średzińska, Emilia Zambrowska, która uzyskała 25 punktów

Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymach, drużyna w składzie: Patrycja Kurzawa, Patrycja Milewska, Gabriela Dzierzgowska, Olga Sumacewicz, która uzyskała 22 punkty.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego, były to m.in. plecaki, śpiwory, zestawy do badmingtona, bidony.