• Strona główna
  • Kontakt
  • Aktualności
BIP
mask

Modernizacja infrastruktury turystycznej w Narwiańskim Parku Narodowym.

Trwają prace związane z realizacją projektu „Modernizacja infrastruktury turystycznej na obszarze Bagiennej Doliny Narwi PLB 200001” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Do tej pory wykonano modernizację pola biwakowego w Kol. Topilec – wieża widokowa, wiata, brama, miejsce na ognisko. Wieża widokowa w Kurowie zyskała nowe pokrycie wiórem osikowym, wyremontowano schody i podłogę. Zmodernizowano ścieżkę „Kładka wśród bagien w Kurowie” poprzez remont kładki edukacyjnej, ustawienie nowych tablic informacyjnych, utwardzenie dojść do ścieżki. Na ścieżce „Park przydworski w Kurowie” pojawił się ogródek dydaktyczny z którego będą mogły korzystać zarówno osoby odwiedzające Park indywidualnie, jak i grupy uczestniczące w zajęciach edukacyjnych.

Cały czas trwają prace na polu biwakowym w Kurowie. Budowana jest nowa wiata turystyczno-edukacyjna z paleniskiem przeznaczona na około 80 osób. Powstaje budynek socjalno-gospodarczy z toaletami i prysznicami. Utwardzony zostanie parking przy polu. Zakończenie wszystkich prac przewidziano na lipiec - sierpień 2014 roku. W związku w tym przez jakiś czas nie będzie możliwości korzystania z pola biwakowego w Kurowie.

Droga DojściowaKładka w KurowieOgródek DydaktycznyOgródek DydaktycznyWiata Marzec 2013Wieża w kol. TopilecWieża w KurowieZejście z KładkiZnaki Informacyjne