• Strona główna
  • Kontakt
  • Aktualności
BIP
mask

Narwiański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim konkursie pt. "ŚWIADOMY WIE CO ROBIĆ Z ZSEE"

Ogólnopolski konkurs pt. „ŚWIADOMY WIE CO ROBIĆ Z ZSEE”

 

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze wszystkich województw w kraju do udziału w konkursie edukacyjnym na temat właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Świadomy wie co robić z ZSEE”.
Wystarczy stworzyć zespół pięciu aktywnych uczniów, którzy pod przewodnictwem opiekuna będą reprezentować szkołę w zadaniach konkursowych, a następnie zarejestrować się na stronie www.elektroodpadyprostezasady.pl.

Główną ideą konkursu jest zachęcenie uczniów do dbania o środowisko przyrodnicze wskutek mądrego i przemyślanego segregowania elektrośmieci. Konkurs podzielony jest na dwa etapy, podczas których uczniowie poznają problemy swojej gminy, znajdą miejsca, o których wcześniej nic nie wiedzieli, nauczą społeczność lokalną jak być ekologicznym i dbać o czystość otoczenia oraz wspólnie zorganizują zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na swoim terenie. Wszystkie zadania konkursowe przedstawiane będą w formularzu elektronicznym i na bieżąco aktualizowane przez opiekunów zespołów. W razie trudności organizatorzy udostępnią materiały pomocnicze i służyć będą wsparciem.

Organizatorzy odbierają również elektroodpady zebrane przez szkoły podczas II etapu konkursu.

Na uczestników czekają wspaniałe nagrody!
 
Rejestracja uczestników i informacje o konkursie na www.elektroodpadyprostezasady.pl
 
Konkurs ten jest częścią kampanii edukacyjnej pt. "Elektroodpady – proste zasady" dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej, która jako jedna z pierwszych w Polsce zapoczątkowała ideę projektów edukacyjno-ekologicznych mobilizujących w działaniu całe społeczności szkolne, dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej
tel. 22 668 92 68
fax 22 883 50 96
www.elektroodpadyprostezasady.pl
biuro@mroee.pl
edukacja@mroee.pl
 
Konkurs odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej "Elektroodpady - proste zasady" dofinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.