• Strona główna
  • Kontakt
  • Aktualności
BIP
mask

NEIFF to pierwszy w Polsce festiwal filmowy o ścisłej tematyce ochrony środowiska

 New Earth International Film Festival (NEIFF) to pierwszy w Polsce festiwal filmowy o ścisłej tematyce ochrony środowiska. Jego misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie ekologii.

Druga edycja festiwalu odbędzie w Krakowie, Warszawie oraz w Angol (Chile), w dniach 16-20 października 2019 r. W każdym z tych miejsc zostanie wyświetlonych ponad 50 filmów międzynarodowej produkcji, wielokrotnie nagradzanych na różnych festiwalach.

Projekcjom towarzyszyć będą panele dyskusyjne i wykłady. Filmy dotyczą problemów przed jakimi staje współczesny świat, ale też sposobów ich rozwiązywania. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, ochrona zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, świadomość ekologiczna, to tylko niektóre tematy, które będzie można zgłębić w trakcie festiwalu.

Narwiański Park Narodowy włącza się w inicjatywę przez objęcie patronatem jednego z bloków projekcyjnych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalu i śledzenia strony internetowej oraz facebooka, gdzie znajdują się szczegóły projekcji i wydarzeń towarzyszących.

http://neiff.org/  

https://www.facebook.com/NEIFilmFest/