Wróc do strony głównej

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

1. Bilety wstępu

Na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego przez cały rok obowiązuje opłata za wstęp do Parku. Bilety, pamiątki i wydawnictwa można nabyć w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Młynarzówka, Kurowo 12 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.
Zakup biletów jest możliwy również on-line na stronie: https://npn.eparki.pl
W sezonie turystycznym funkcjonują sezonowe punkty sprzedaży biletów

2. Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Młynarzówka

Ekspozycja przyrodnicza
Poniedziałek – NIECZYNNE
Wtorek – piątek 9.00 – 14.00 (ostatnie wejście)
Dni wolne: 10.00 – 16.00 (ostatnie wejście)
 
Zwiedzanie zajmuje ok. 1 godz. wstęp 10 zł/osobę, 5 zł ulgowy, bilet rodzinny 25 zł
Jednorazowo na ekspozycję może wejść max. 20 osób, grupy zorganizowane są zobowiązane do wcześniejszej rezerwacji. W ośrodku prowadzone są zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych szczegóły znajdują się w ofercie edukacyjnej.

3. Kładka Waniewo – Śliwno

Aby dostać się do kładki od strony Waniewa należy zaparkować samochód w okolicy kościoła i brukową ścieżką zejść nad rzekę. Kładka znajduje się po lewej stronie, dojście po wyłącznie po łące od strony nieczynnej gminnej wieży widokowej.
Uwaga! Nie ma możliwości dojścia do kładki od strony zamkniętego gminnego punktu informacji turystycznej.
Kładka jest dostępna do zwiedzania od wschodu do zachodu słońca. Korzystający zobowiązani są do posiadania biletu wstępu do Parku. Pływające pomosty są samoobsługowe, należy je przyciągać za pomocą łańcuchów. Przed skorzystaniem z przeprawy proszę zapoznać się z instrukcją i przestrzegać limitów osób na pomostach.
Kładka może być okresowo zamykana w przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, jest również nieczynna w okresie zimowym. Stosowne komunikaty należy sprawdzać w aktualnościach.

4. Zajęcia edukacyjne i wycieczki

Zajęcia edukacyjne terenowe i OE Młynarzówką odbywają się wyłącznie w dni robocze w godz. 8.00 – 15.00. W celu rezerwacji prosimy o zapoznanie się z ofertą edukacyjną i kontakt z zespołem udostępniania Parku tel. 505 906 567, e-mail: rezerwacje@npn.pl

5. Wypożyczalnia kajaków

Wypożyczalnia kajaków przy siedzibie Dyrekcji Parku działa wyłącznie w weekendy od 16 czerwca do 21 sierpnia w godz. 10.00 – 17.00. Dostępnych jest 14 kajaków. Zalecamy wcześniejszą rezerwację. Aktualna wysokość opłat za wypożyczenie kajaka zawarta jest w cenniku, korzystający zobowiązany jest posiadać bilet wstępu do Parku.

6. Pole namiotowe w Kurowie

Opłatę za pobyt na polu namiotowym należy dokonać w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Młynarzówka w godzinach jego urzędowania, za pomocą e-biletu na stronie https://npn.eparki.pl . Aktualna wysokość opłat zawarta jest w cenniku.

7. Zezwolenia na połów ryb

Na obszarze Narwiańskiego Parku Narodowego możliwy jest amatorski połów ryb. Do połowu upoważnione są osoby posiadające kartę wędkarską i ważną opłatę za udostępnienie parku do wędkowania. Opłat tych nie muszą uiszczać osoby posiadające aktualne znaczki PZW Białystok i tzw. porozumienia ściany wschodniej. Szczegóły znajdują się w regulaminie.
Opłat można dokonywać na stronie https://npn.eparki.pl/ w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Młynarzówka, w biurach konserwatorów obwodów ochronnych podczas ich dyżurów. Aktualna wysokość opłat za udostępnienie Parku do wędkowania zawarta jest w cenniku.