Wróc do strony głównej

INFORMACJE TURYSTYCZNE NA WEEKEND MAJOWY


W związku z nadchodzącym weekendem majowym, mamy dla Was kilka ważnych informacji:

  1. INFORMACJA TURYSTYCZNA Narwiańskiego Parku Narodowego w Kurowie będzie otwarta od 1 do 3 maja w godzinach 10:00 – 18:00;
  2. W siedzibie Parku w Kurowie dostępna jest baszta widokowa. Ekspozycja przyrodnicza jest nieczynna.
  3. BILETY wstępu do Parku będzie można zakupić w Dworku w Kurowie, w sklepie w Śliwnie przy wejściu na kładkę oraz online na stronie: https://npn.eparki.pl/.
  4. KŁADKA WANIEWO-ŚLIWNO jest udostępniona w całości, zarówno od strony Waniewa, jak i Śliwna. Zalecane dojście do kładki od strony Waniewa to ścieżka po łące wzdłuż rzeki.
  5. KŁADKA WŚRÓD BAGIEN (Kurowo) udostępniony jest fragment od przystani do wieży widokowej ok. 200 m.
  6. WIEŻE WIDOKOWE są dostępne dla odwiedzających z wyłączeniem wieży w Wólce Waniewskiej, ze względu na przedłużający się remont.
  7. WYPOŻYCZALNIA KAJAKÓW jest czynna w godzinach pracy biura (1-3 maja od 10:00 do 17:30 należy oddać kajaki). Możliwa jest wcześniejsza rezerwacja kajaków pod numerem 505 906 567 lub e-mail: rezerwacje@npn.pl
  8. POLE BIWAKOWE. Niestety ze względu na sytuacje epidemiologiczną związaną z SARS-CoV-2, pola biwakowe Narwiańskiego Parku Narodowego pozostają zamknięte.
  9. ZASADY SANITARNE. Korzystanie z infrastruktury Parku możliwe jest pod warunkiem: zachowania odległości między osobami (min. odległość między pieszymi 2m), zakrywania nosa i ust (maseczki).

Prosimy również o zapoznanie się z zasadami udostępniania Parku: Zasady udostępniania Parku | Narwiański Park Narodowy (npn.pl).
Więcej informacji, znajdziecie również na stronie Parku: https://npn.pl/