Wróc do strony głównej

Narew – rzeka ukrytych miejsc to tytuł naszego nowego projektu


Narew – rzeka ukrytych miejsc – to nasz nowy projekt partnerski z M-GCKiS w Choroszczy, który otrzymał dofinansowanie w konkursie „PRZYSTAŃ lokalnie” Podlaskiego Instytutu Kultury.

Koncepcja projektu powstała w oparciu o mapę, zawierającą lokalne nazwy miejsc położonych w granicach Narwiańskiego Parku Narodowego.

Celem projektu jest odkrywanie historii i etymologii nazw miejsc położonych w granicach Narwiańskiego Parku Narodowego w oparciu o rozmowy z mieszkańcami, którzy pamiętają opowieści i okoliczności ich powstania.

Pod okiem profesjonalistów, uczestnicy zapoznają się z zasadami tworzenia archiwum historii mówionej, poznają zasady przeprowadzania wywiadów oraz spróbują w sposób twórczy, symboliczny, sentymentalny i wyjątkowy oddać charakter poznanych miejsc, ich nazw i historii.

Efekty działań poznamy pod koniec września, podczas „Spotkania w altanie” w Narwiańskim Parku Narodowym.

Konkurs na współrealizację inicjatyw lokalnych „PRZYSTAŃ lokalnie”, współfinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury z Programu „Kultura – Interwencje. Edycja 2022” oraz środków Województwo Podlaskie.

 

zdjęcie - podpisanie umowy Narew rzeka ukrytych miejsc
fot. PIK
zdjęcie - podpisanie umowy Narew rzeka ukrytych miejsc
fot. PIK
zdjęcie - podpisanie umowy Narew rzeka ukrytych miejsc
fot. PIK
Opublikowano w news