Wróc do strony głównej

„Narwiańskie spotkania i opowieści o przyrodzie”


W bieżącym roku Narwiański Park Narodowy rozpoczął współpracę z Fundacją PGE. W ramach wspólnego projektu „Narwiańskie spotkania i opowieści o przyrodzie” zorganizowane zostaną 4 wydarzenia, na które zaprosimy ekspertów z różnych dziedzin:

  • 15 kwietnia – Dzień Bobra

  • 13 maja – Dzień Ptaków Wędrownych

  • 16 września – Dzień Łosia

  • 7 października – Dzień Rzek

Spotkania odbędą się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Młynarzówka. Po prelekcji planowany jest poczęstunek oraz spacer w terenie.

Podczas Biesiady Miodowej, w dniu 27 sierpnia przegotowana zostanie gra terenowa dla odwiedzających. Uczestnicy Biesiady, głównie dzieci odwiedzając stoiska poszczególnych parków narodowych będę rozwiązywać zadania. Za poprawną odpowiedź otrzymają pieczątkę danego parku narodowego. Po odwiedzeniu wszystkich stoisk i zebraniu kompletu pieczątek uczestnik „gry terenowej” otrzyma pakiet zawierający gadżety i materiały z podlaskich parków narodowych.

Rozszerzona zostanie również nasza oferta edukacyjna dla najmłodszych. Przygotowane zostaną nowe zajęcia pt. ‘Tajemnicza moc rzeki’. Uczniowie zdobędą wiedzę o obiegu wody w przyrodzie oraz o tym jak ważną rolę pełnią mokradła.

W sezonie letnim po raz pierwszy przeprowadzona zostanie inwentaryzacja fauny chiropterologicznej w NPN. Po zakończeniu opracowania danych zaplanowano 4 warsztaty edukacyjne pt. „Wykorzystanie różnych typów siedlisk przez nietoperze w Narwiańskim Parku Narodowym”.
Warsztaty odbędą się w okresie: 09.2023 r.- 05.2024 r. i będą składały się z wykładu o biologii nietoperzy oraz wyjścia terenowego.

Już dziś zapraszamy na pierwsze wydarzenie – Dzień Bobra, które odbędzie się 15 kwietnia 2023 roku o godz. 11.00 w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Młynarzówka w Kurowie.

Informacje o wszystkich wydarzeniach będą się pojawiały systematycznie na naszym profilu Facebook.

PGE Fundacja
PGE Fundacja
Opublikowano w news